Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

    Skuteczne zarządzanie, racjonalizacja i uszczelnienie wydatków zaprowadziły Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze na 18. miejsce w Rankingu Szpitali Publicznych 2017, których budżet zamyka się między 30 a 69 milionów złotych.

    Jak wyjaśniał Dyrektor Naszego Szpitala Youssef Sleiman w rozmowie z TVP 3 Kielce uzyskanie tak dobrej lokaty możliwe było ponieważ: „Udało nam się uszczelniać wydatki szpitala, racjonalizować je. Zrestrukturyzowaliśmy zadłużenie, wcześniej mieliśmy 15 milionów długu wymagalnego. Rocznie na spłatę długu szpital wydawał ponad 3 miliony złotych. Teraz - nieco ponad pół miliona. Oszczędności pozwolą na kolejne inwestycje.

Organizatorem rankingu już od 2008 roku jest spółka Magellan we współpracy z firmą doradczą Deloitte oraz pod patronatem medialnym dziennika Rzeczpospolita. Rankingi firmy Magellan corocznie informują o zmianach na rynku medycznym oraz o kierunkach rozwoju tego sektora.

    W informacjach prasowych Grupy Magellan możemy przeczytać, że „O sukcesie finansowo-organizacyjnym wyróżnionych szpitali decyduje splot kilku czynników. Według Urbana Kielichowskiego, Członka Zarządu Magellan SA, do najważniejszych należy zespół zbudowany wokół sprawnego menedżera. Skuteczne zarządzanie pozwala zadłużonym jednostkom wychodzić na finansową prostą, a następnie generować zyski. Te z kolei najczęściej obracane są na nowe inwestycje, które w ostatecznym rozrachunku służą podwyższaniu jakości świadczeń medycznych, czyli dobru pacjentów.”

    Szpitale oceniane były według jasnych kryteriów: efektywności aktywów, rentowności sprzedaży oraz dynamiki kontraktu NFZ. Organizator przyznawał punkty w każdej z tych kategorii, a maksymalna ich liczba wynosiła 60. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała uplasował się na swojej wysokiej 18 pozycji z sumą 43 punktów. Jest to kolejne wyróżnienie, które świadczy o ciągłym podnoszeniu standardów oraz dążeniu do najlepszych warunków opieki medycznej dla dobra Pacjentów.