Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

W dniu 31.05.2017 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze obchodziliśmy Światowy Dzień bez Papierosa.

Z tej okazji pielęgniarki z Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Kielcach  przeprowadzały badania w godzinach od 9.00 do 13.00. Pacjenci oraz odwiedzający mogli zmierzyć poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu, glukozy we krwi, cisnienie krwi oraz skorzystać z rad dotyczących rzucania palenia. Zainteresowanie badaniami było ogromne, przebadano około 100 osób. Wiele z nich przyznawało się do nałogu, jak relacjonowała Pani Moskal- Nowakowska pielęgniarka  z WOMP, a kilka osób nawet zobowiązało się do rzucenia palenia.

 

Także pielęgniarki pracujące na oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze zaangażowały się w akcję. Oddziały szpitalne ozdobione zostały w tym dniu plakatami o tematyce antynikotynowej, a pielęgniarki razdawały pacjentom testy uzależnień oraz ulotki, które pomagały zrozumieć skalę uzależnienia.

 

Gazetki edukacyjne

W sali konferencyjnej o godzinie 12.00 odbył się wykład prowadzony przez pielęgniarkę na co dzień pracującą na oddziale Intensywnej Terapii -  Paulinę Jasek. Prowadząca mówiła o szkodliwości palenia, historii nałogu oraz radziła jak rzucić papierosy. Widownię stanowili w tym dniu wyjątkowo nie tylko dorośli słuchacze, ale również młodzież z klas IV - VI szkół podstawowych z gminy Chęciny, które uczestniczyły w konkursie pod hasłem "Zdrowe płuca - zdrowy organizm - lepsze życie". Zadaniem konkursowym było zrobienie plakatu o tematyce antynikotynowej. Po wykładzie nastapiło uroczyste wręczenie nagród.  Poziom prac konkursowych był bardzo wysoki. W konkursie wzięło udział 76 uczniów- przynano 3 nagrody główne oraz 12 wyróżnień.

 

Rozdanie dyplomów

Dużym zainteresowaniem cieszyła się galeria plakatów. Uczniowie, opiekunowie oraz personel i pacjenci szpitala chętnie oglądali prace uczniów wystawione na szpitalnych korytarzach.

Galeria zdjęć plakaty