Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

W dniach 26 i 27.09. w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Rafała  w Czerwonej Górze obchodzone były Dni Spirometrii 2017. Przy organizacji akcji współpracowaliśmy z Polską Federacją Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POCHP, która koordynowała akcję na swojej stronie internetowej oraz dostarczyła materiały promocyjne pomocne przy przyjmowaniu pacjentów.

plakatspirometria malyNasz Szpital był jedną z 230 placówek z całej Polski, które dołączyły do obchodów Dni Spirometrii 2017. Badania spirometryczne przeprowadzone zostały w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze w Pracowni Badań Czynnościowych Układu Oddechowego oraz w Wojewódzkiej Specjalistycznej Przychodni przy ul. Jagiellońskiej. Cieszyły się dużym powodzeniem wśród pacjentów. Przyszli zarówno pacjenci wcześniej zapisani jak i tacy, którzy decyzję podjęci w ostatniej chwili. Łącznie przebadano ok. 40 osób. W związku z tym, że hasłem tegorocznych Dni Spirometrii jest „Polsko! Oddychaj czystym powietrzem”, każdy z pacjentów dostał do wypełnienia ankietę, badającą ekspozycję pacjenta na zanieczyszczenie środowiska, które ma duży wpływ na stan układu oddechowego.

Jak mówili pacjenci różne motywy skłoniły ich do przebadania stanu swoich płuc – najczęściej przyszli za namową rodziny, niektórych z nich zaalarmowały niepokojące objawy ze strony układu oddechowego, inny chcieli rutynowo sprawdzić swoje zdrowie. Pacjenci chwalili przyjemną atmosferę w której zostali przebadani. Osoby, u których zauważono nieprawidłowości w badaniu zostali skierowani z wynikiem do lekarza celem poszerzenia diagnostyki.