W dniu 17 sierpnia 2020 w naszym Szpitalu otwarto Pracownię Biologii Molekularnej, w której będą wykonywane testy na koronawirusa. Środki na realizację inwestycji pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 - Działania 7.3 Infrastruktura zdrowotna i społeczna w ramach rozszerzenia projektu pn. "Budowa nowego pawilonu oraz przebudowa I piętra segmentu A wraz z doposażeniem z przeznaczeniem na Świętokrzyskie Centrum Chorób Płuc w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rafała w Czerwonej Górze" nr projektu RPSW.07.03.00-26-0015/17

Procedury  oraz  zasady postępowania w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała  w Czerwonej Górze  zwiększające bezpieczeństwo pacjentów podczas konsultacji lekarskich,  badań diagnostycznych oraz  zabiegów operacyjnych:

W związku z trwającymi pracami remontowymi na parkingu przed Izbą Przyjęć oraz zmianą lokalizacji poradni specjalistycznych wskazuje się następujące wejścia, wyjścia ze Szpitala oraz drogi komunikacyjne dla pacjentów w celu:

Pierwszy sprzęt medyczny, na kwotę prawie 2, 5 mln zł, zakupiony ze środków unijnych w ramach działań związanych z walką z pandemią koronawirusa trafił już do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze. Nową aparaturę marszałkowi Andrzejowi Bętkowskiemu i wicemarszałkowi Markowi Bogusławskiemu zaprezentował dyrektor placówki Youssef Sleiman. 

Szanowni Państwo
Uprzejmie informujemy, iż planowane jest brakowanie (zniszczenie) dokumentacji medycznej indywidualnej wewnętrznej pacjentów leczonych w 1999 roku w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała  w Czerwonej Górze.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała w Czerwonej Górze odbywa się cykl szkoleń dla lekarzy i pielęgniarek, który ma na celu zapoznanie personelu medycznego z  programem rehabilitacji pulmonologicznej, z którego już od maja 2019 mogą korzystać pacjenci województwa świętokrzyskiego cierpiący na choroby układu oddechowego.

 

W dniu 3 czerwca 2019 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego doszło do podpisania strategicznej dla Naszego Szpitala umowy, która zaowocuje powstaniem w Czerwonej Górze Świętokrzyskiego Centrum Chorób Płuc. W podpisaniu umowy uczestniczyli: Andrzej Bętkowski Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Marek Bogusławski Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz Youssef Sleiman Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze. 

Rozpoczęcie inwestycji i zdobycie środków na jego realizację to efekt starań Dyrektora Szpitala Youssefa Sleimana, któremu budowa Świętokrzyskiego Centrum Chorób Płuc szczególnie leży na sercu.

 

Dziś swoje święto obchodzą pracownicy służby zdrowia, których praca jest mało widoczna dla większości z nas, za to ma ogromne znaczenie dla dalszego leczenia i postawienia prawidłowej diagnozy.  W tym szczególnym dniu wszystkim Diagnostom Laboratoryjnym składamy najlepsze życzenia.

12 maja to  dzień, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. 

Z tej okazji w dniu 10 maja 2019 roku w naszym Szpitalu odbyło się uroczyste spotkanie, na które przybyły Pielęgniarki i Pielęgniarze zatrudnieni w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała w Czerwonej Górze.

W dniu 27 marca 2019 roku w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała w Czerwonej Górze odbył się coroczny Przegląd Zarządzania.

 Celem Przeglądu Zarządzania jest ocena efektywności i skuteczności Systemu Zarządzania Jakością oraz inicjowanie działań doskonalących.

 

Czy wiesz, że jeden nie leczony chory prątkujący zakaża w ciągu roku średnio od 10 do 15 ludzi?

 Aby zmniejszyć zapadalność zachorowania na gruźlicę Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze
wdrożył Program Zdrowotny „Wczesnej diagnostyki u mieszkańców województwa świętokrzyskiego z grup szczególnego ryzyka”

Jeżeli podejrzewasz, że możesz być chory na gruźlicę- zgłoś się koniecznie na badania!!!

W dniu 14 marca 2019 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała  w Czerwonej Górze odwiedził Zespół Transplantologów ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Celem spotkania było zawarcie współpracy pomiędzy Naszym Szpitalem a transplantologami z ŚCCS w zakresie transplantacji płuc.  

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze, Youssef Sleiman, został powołany na stanowisko Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie chorób płuc. Akt nominacji otrzymał z rąk Wojewody Świętokrzyskiego, Pani Agaty Wojtyszek w dniu 31.01.2019 r.

 

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze informuje, iż nowym kierownikiem Oddziału IV Pulmonologiczno - Alergologicznego od dnia 5 listopad 2018 został Pan prof. dr hab. n. med. Cezary Pałczyński.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze zaprasza na bezpłatne badanie spirometryczne w ramach Dni Spirometrii 2018.

W dniu 10.08.2018 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała w Czerwonej Górze doszło do uroczystego podpisania umowy w sprawie projektu „ Rozbudowa kompleksu budynków szpitalnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze o Zakład Opiekuńczo – Leczniczy”.

KLAUZULA INFORMACYJNA                                                                                                             

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia   27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz.Urz. UE. L. 2016, Nr 119, s.1. – dalej: „RODO”, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze, ul. Czerwona Góra 10, 26-060 Chęciny, tel. 41 34-655-45 do 48, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fax. 41 346 55 67, NIP: 9591289964, REGON: 000296213 (zwany dalej Szpitalem)- informuje, że:

Ruch to zdrowie – takie hasło przyświeca Pracownikom Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze, którzy postanowili przyłączyć się do Biegu Ulicami Chęcin organizowanego przez Urząd Gminy i Miasta Chęciny w dniu 19.05.2018 tj. w sobotę.

W dniu 12.05.2018 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała w Czerwonej Górze odbędą się Dni Otwarte. Osoby odwiedzające szpital w tym dniu będą miały okazję skorzystać z darmowych wykładów o tematyce zdrowotnej, warsztatów oraz badań profilaktycznych.

Dyrektor naczelny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała – lek. med. Youssef Sleiman został nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem w XVII edycji konkursu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia” wydawnictwa Termedia.

W dniu 22.12.2017r w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała w Czerwonej Górze odbyło się spotkanie wigilijne na które zaproszeni byli wszyscy pracownicy szpitala.

W dniach 26 i 27.09. w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Rafała  w Czerwonej Górze obchodzone były Dni Spirometrii 2017. Przy organizacji akcji współpracowaliśmy z Polską Federacją Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POCHP, która koordynowała akcję na swojej stronie internetowej oraz dostarczyła materiały promocyjne pomocne przy przyjmowaniu pacjentów.

Rak płuc i jego profilaktyka, codzienne wyzwania w pracy torakuchirurga, przegląd oddziałów o prafilu pulmonologicznym w szpitalu w Czerwonej Górze - to tematy poruszane w dodatku "Echa Dnia". Doktor nauk medycznych Grzegoorz Garbas, kierownik Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej szpitala w Czerwonej Górze radzi również jak często prześwietlać klatkę piersiową i co zrobić by uchronić się przed rakiem płuc.

W dniu 21.09.2017 w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze  Youssef Sleiman podpisał porozumienie związane z realizacją projektu pn. „Informatyzacja Placówek Medycznych Województwa Świętokrzyskiego”. Celem projektu jest umożliwienie wprowadzania w placówkach medycznych elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM), zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze brał udział w XVII Świętokrzyskich Dożynkach Wojewódzkich, które odbyły się w Masłowie w dniu 03.09.2017. Uczestnicy dożynek mieli okazje zapoznać się z szeroką ofertą atrakcji zapewnionych przez gospodarza uroczystości Adama Jarubasa. Nie zabrakło również okazji by zadbać o swoje zdrowie.

W dniu 27 sierpnia Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego przy współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. św. Rafała w Czerwonej Górze, Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy w Kielcach oraz Przewozami Regionalnymi sp. z o. o. Oddział Świętokrzyski zorganizował kolejną już akcję profilaktyczną pod nazwą Pociąg do zdrowia. Nazwa akcji nawiązuje do miejsca w którym się ona odbyła czyli w pociągu wakacyjnym jadącym w niedzielę na trasie Kielce – Sandomierz.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze uzyskał Certyfikat udziału w kampanii „Twoja krew, moje życie” organizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach w ramach ogólnopolskiego Programu Polityki Zdrowotnej pn.: Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020.

W dniu 21.06.2017 w trakcie uroczystej gali zorganizowanej w fabryce Fresenius Kabi Polska w Kutnie wręczone zostały nagrody dla zwycięzców w konkursie „Lider Nowoczesnej Płynoterapii”. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze uhonorowany został nagrodą główną czyli pompą wspierającą płynoterapię oraz tytułem Lidera Nowoczesnej Płynoterapii.

W dniu 16.05.2017 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała w Czerwonej Górze odbyło się szkolenie w zakresie "Diagnostyka i różnicowanie chorób śródmiąższowych przebiegających z włóknieniem". Szkolenie prowadził dr hab. n. med. Wojciech Piotrowski ze Szpitala Klinicznego Nr 1 im. Norberta Barliockiego w Łodzi – Specjalista chorób wewnętrznych i chorób płuc z wieloletnią praktyką z zakresu leczenia chorób płuc. W szkoleniu licznie uczestniczyli medyczni pracownicy szpitala.

Zapraszamy do kontaktu:

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny

im. św. Rafała w Czerwonej Górze

41 34-655-45 do 48

41 346 55 67

ul. Czerwona Góra 10, 26-060 Chęciny

czerwonagora@czerwonagora.pl

pacjent.png
bebo.png
rss.png
myspace.png

Strona wykorzystuje pliki Cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików Cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej o możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności

 1. Administratorem danych jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze, ul. Czerwona Góra 10, 26-060 Chęciny, NIP:       959-12-89-964, Regon: 000296213, tel.: 41 346 55 45, e-mail: czerwonagora@czerwonagora.pl. Ochrona danych odbywa się zgodnie z wymogami powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a ich przechowywanie ma miejsce na zabezpieczonych serwerach.
 2. Inspektorem ochrony danych jest: Szymon Gołuchowski, tel.: 41 365 55 45 wew. 149, e-mail: s.goluchowski@czerwonagora.pl
 3. Termin „RODO” oznacza Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
 4. Szanujemy prawo do prywatności i dbamy o bezpieczeństwo danych. W tym celu używany jest m.in. bezpieczny protokół szyfrowania komunikacji (SSL).
 5. Dane osobowe przetwarzane są:
 1. zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych,
 2. zgodnie z wdrożoną Polityką Prywatności,
 3. w celu zachowania ciągłości korespondencji drogą elektroniczną z osobami

   nawiązującymi kontakt mailowy z administratorem danych (Szpitalem) pod adresem

   czerwonagora@czerwonagora.pl

Wszelkie dane pochodzące od użytkowników gromadzone są na dwa sposoby:

 1. Każda osoba, której dane dotyczą (jeżeli jesteśmy ich administratorem) ma prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 2. Administrator danych ma prawo udostępniać dane osobowe Użytkownika oraz innych jego danych podmiotom upoważnionym na podstawie właściwych przepisów prawa (np. organom ścigania).
 3. Usunięcie danych osobowych może nastąpić na skutek cofnięcia zgody bądź wniesienia prawnie dopuszczalnego sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych.
 4. Administrator danych nie udostępniania danych osobowych innym podmiotom aniżeli upoważnionym na podstawie właściwych przepisów prawa.

Pliki cookies

Witryna www.czerwonagora.pl używa cookies. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się Użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Cookies ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn.

Gromadzone informacje dotyczą adresu IP, typu wykorzystywanej przeglądarki, języka, rodzaju systemu operacyjnego, dostawcy usług internetowych, informacji o czasie i dacie, lokalizacji.

Na naszej witrynie wykorzystujemy następujące pliki cookies

 1. a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu;
 2. b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;
 3. c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu;
 4. d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;

Użytkownik w każdej chwili ma możliwość wyłączenia lub przywrócenia opcji gromadzenia cookies poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej.

W większości przeglądarek internetowych można kasować pliki typu cookies z twardego dysku komputera, zablokować wszystkie przysyłane pliki typu cookies lub ustawić ostrzeżenie przed zapisaniem takiego pliku na dysku. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa 
 i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje, np. zalogowanie się na konto pocztowe. Brak zmiany tych ustawień oznacza akceptację dla stosowania plików typu cookies.

Zmiana ustawień cookies w najbardziej popularnych wyszukiwarkach:

Google Chrome

Menu > Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > Prywatność > Ustawienia treści > Pliki cookie  – należy wybrać odpowiednią opcję.

Internet Explorer

Menu > Narzędzia > Opcje internetow > Prywatność – należy wybrać odpowiednią opcję.

Mozilla Firefox

Menu > Opcje > Prywatność > Historia – należy wybrać odpowiednią opcję.

Opera

Menu > Preferencje > Zaawansowane > Ciasteczka – należy wybrać odpowiednią opcję.

Safari

Menu > Preferencje > Prywatność > Pliki cookie – należy wybrać odpowiednią opcję.

Joomla Extensions