Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Świętokrzyskie Centrum Chorób Płuc

budynek szpitala ŚCCHP koloru szarego obok droga

Większa baza łóżkowa, najnowocześniejsza aparatura medyczna, druga pracownia pletyzmografii, leczenie na najwyższym poziomie – to już wkrótce będzie zapewniać Świętokrzyskie Centrum Chorób Płuc.

Na terenie kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego imienia świętego Rafała w Czerwonej Górze trwa budowa nowego pawilonu dla Świętokrzyskiego Centrum Chorób Płuc. Inwestycja zmierza ku końcowi. Elewacja jest w zasadzie gotowa. Trwają zaawansowane prace wewnątrz obiektu związane z przystosowaniem pomieszczeń dla pacjentów.
W toku są procedury zakupowe w zakresie sprzętu medycznego, w tym aparatów pletyzmografii i oscylacji wymuszonej, co pozwoli na zwiększenie liczby badań wydolności układu oddechowego.

Po zakończeniu realizacji inwestycji (w pierwszym kwartale 2022 roku) liczba łóżek pulmonologicznych w Szpitalu zwiększy się ze 151 do 180.
W Świętokrzyskim Centrum Chorób Płuc leczeniem pacjentów zajmą się wysokiej klasy specjaliści, których w Szpitalu nie brakuje.

Świętokrzyskie Centrum Chorób Płuc
Przewiń na górę
Skip to content