Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Pracownia Diagnostyki Zaburzeń Oddychania Podczas Snu

Pracownia Diagnostyki Zaburzeń Oddychania Podczas Snu

W Pracowni Diagnostyki Zaburzeń Oddychania Podczas Snu diagnozujemy i leczymy Obturacyjny Bezdech Senny przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu z wytycznymi PTChP i AASM 2015 do pracowni kierowani są również pacjenci z podejrzeniem:

  • chrapania i wzmożonej oporności górnych dróg oddechowych;
  • centralnego bezdechu sennego;
  • zespołu hiperwentylacji centralnej;
  • zaburzeń oddychania w czasie snu w chorobach płuc;
  • zaburzeń oddychania w czasie snu w przewlekłej niewydolności serca;
  • zaburzeń oddychania w czasie snu w chorobach neurologicznych i nerwowo mięśniowych

Pełne badanie polisomnograficzne wykonane jest podczas jednej nocy na specjalnie do tego przygotowanej sali diagnostycznej jednoosobowej. Pacjent jest monitorowany przez cały okres snu.
Wykonujemy również szereg badań (rtg kl. piersiowej, spirometrię, badania krwi), które mogą być niezbędne w poszerzeniu diagnostyki.
W celu leczenia rozpoznanych zaburzeń oddychania podczas snu stosujemy różnego typu aparaty indywidualnie dobrane do rozpoznanych zaburzeń np. AutoCPAP, CPAP, BiPAP, BiPAP, ASV, Respirator. Aparaty do leczenia bezdechu sennego są w 90% refundowane przez NFZ. Każdy pacjent zakwalifikowany do leczenia aparatem otrzymuje od lekarza specjalisty wniosek o zaopatrzenie w wyroby medyczne, które uprawnia do refundacji.

Przygotowanie do badania Polisomnograficznego:

Na badanie należy się zgłosić ze skierowaniem od lekarza PULMONOLOGA, KARDIOLOGA, LARYNGOLOGA, LUB MEDYCYNY PRACY na wcześniej ustalony termin w godzinach 1700-1900 do Izby Przyjęć. Termin na badanie można ustalić telefonicznie lub osobiście w Pracowni Diagnostyki Zaburzeń Oddychania Podczas Snu, ewentualnie można zgłosić się do Poradni Pulmonologicznej (Wojewódzka Przychodnia Specjalistyczna ul. Jagiellońska 72 w Kielcach  tel.:+48 41 345-18-03).

Badanie snu nie wymaga specjalnego przygotowania –  jednak wieczorem przed badaniem nie powinno się pić alkoholu ani kawy, a także stosować środków nasennych i uspokajających (chyba że zostało to wcześniej ustalone z lekarzem). 
W przypadku przyjmowania leków działających na ośrodkowy układ nerwowy (np. psychotropowych, uspokajających, przeciwdepresyjnych) lub środków zmniejszających napięcie mięśni (stosowanych
w leczeniu urazów i chorób kręgosłupa) należy poinformować o tym lekarza przed badaniem.
W razie problemów z zasypianiem proszę w dniu badania wstać wcześniej i postarać się w ciągu dnia nie zasnąć.
Proszę zabrać ze sobą pidżamę dwuczęściową rozpinaną, kapcie, przybory toaletowe, dokumentację medyczną chorób współistniejących ewentualnie wyniki badań.Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania badania polisomnografii jest brak współpracy pacjenta. Badanie jest całkowicie bezpieczne
i nieinwazyjne. Rano ok. godz. 700 pacjent opuszcza Pracownię Snu do domu, po wypis należy się zgłosić w terminie uzgodnionym przez lekarza.

Lokalizacja Budynek A, I piętro

Numery bezpośrednie:

Szpital:+48 (41) 34 655 45 do 48

Numery wewnętrzne:

Kierownik Działu – 223 lub 171
Piel. Koordynująca – 223
605 661 940 (od poniedziałku do piątku) w godz.: 800 – 1435

 

Przewiń na górę
Skip to content