Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Youssef Sleiman z tytułem Osobowość Roku 2020 w powiecie kieleckim

Youssef Sleiman z tytułem Osobowość Roku 2020 w powiecie kieleckim

Za wielką rozbudowę lecznicy”. Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego imienia Świętego Rafała w Czerwonej Górze, otrzymał prestiżowy tytuł Osobowość Roku 2020 w powiecie kieleckim. Wyróżnienie przyznała dyrektorowi Kapituła „Echa Dnia”.

W czwartek, 8 lipca w Ogrodzie Domu Środowisk Twórczych Pałacu Tomasza Zielińskiego w Kielcach odbyła się uroczysta gala plebiscytu Osobowość Roku 2020. Podczas wydarzenia wszystkim laureatom wręczono statuetki i dyplomy. W tym zaszczytnym gronie znalazł się także Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego imienia Świętego Rafała w Czerwonej Górze.

Kapituła plebiscytu organizowanego przez „”Echo Dnia” doceniła Youssefa Sleimana za działania związane z rozbudową Szpitala. W uzasadnieniu do wyróżnienia podkreślono, iż „w 2020 roku przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze powstał wyjątkowy w skali regionu Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, ponieważ przeznaczony dla osób z ciężką niewydolnością oddechową. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi prawie 3 tysiące metrów kwadratowych, dwa piętra przeznaczone są dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Jedno piętro dedykowane jest dla pacjentów z ciężką niewydolnością oddechową, leczonych respiratorem, którzy nie mogą być leczeni w warunkach domowych, a jednocześnie nie wymagają leczenia w warunkach szpitalnych. W budynku znajdują się trzy izolatki, dziewięć pokoi jednoosobowych i dwadzieścia siedem pokoi dwuosobowych. Każdy z nich wyposażony jest w łazienkę. Koszt inwestycji to około 13 milionów złotych”.

Podczas gali Youssef Sleiman odebrał statuetkę oraz dyplom z rąk redaktora naczelnego „Echa Dnia” Stanisława Wróbla.

– Dziękuję Kapitule za to wyróżnienie. To tak naprawdę wyróżnienie dla wszystkich pracowników Szpitala. Wysiłek, który Szpital wykonał, jest wysiłkiem wszystkich pracowników. Dziękuję zespołowi za walkę z Covid-19. Cały personel naraża życie, by ratować życie ludzi. Apeluję także do wszystkich obywateli o szczepienie się, byśmy nie musieli znów przechodzić tego, co działo się wiosną – powiedział Youssef Sleiman.

Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem, jakiego Youssef Sleiman udzielił redakcji „Echa Dnia”.

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/batalie-o-zycie-pacjentow-szpitala-w-czerwonej-gorze-we-wspomnieniach-dyrektora-youssefa-sleimana-osobowosci-roku-2020-w/ar/c1-15711874

Youssef Sleiman z tytułem Osobowość Roku 2020 w powiecie kieleckim
Przewiń na górę
Skip to content