Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Dyrektor Youssef Sleiman nagrodzony w konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny

Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze, został nagrodzony zaszczytnym tytułem Menedżer Roku 2022 w Ochronie Zdrowia w konkursie „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”.

To już dwudziesta druga edycja prestiżowego konkursu organizowanego przez Wydawnictwo Termedica i redakcje „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”. Jego celem jest wyłanianie i nagradzanie osób i podmiotów, które w szczególny sposób wyróżniły się w polskiej branży medycznej.

Konkurs jest podzielony na kilka kategorii. W kategorii Menedżer Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – placówki publiczne zwycięzcą został dyrektor Youssef Sleiman. Jak wspomina, początkowo nie chciał na dłużej objąć fotela dyrektora szpitala, czując się bardziej lekarzem niż menadżerem.

– Z perspektywy czasu uważam jednak, że menedżer, który jest jednocześnie lekarzem, to duża wartość dodana. Jakość usług i ich kompleksowość to podstawa funkcjonowania i ciągłego rozwoju szpitala – podkreślił dr Youssef Sleiman.

Pracę w szpitalu w Czerwonej Górze rozpoczął w 1994 roku. W 2013 roku objął stanowisko dyrektora i rozpoczął wdrażanie działań mających poprawić sytuację finansową szpitala. W tamtym czasie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny miał kontrakt z NFZ w wysokości 50 mln zł, a zadłużenie osiągnęło pułap 45 mln zł.

– Placówka miała wtedy olbrzymie problemy z opłaceniem każdej faktury, a przez kilka ostatnich lat również z odprowadzaniem środków na fundusz socjalny – wspomina dr Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Obecnie szpital w Czerwonej Górze to jedna z najprężniej rozwijających się placówek w regionie. Świadczone są w nim leczenie szpitalne, ale również ambulatoryjno-diagnostyczne i opieka długoterminowa. Jedną z największych inwestycji ostatnich latach było stworzenie Świętokrzyskiego Centrum Chorób płuc, które skupiło oddziały szpitalne zajmujące się leczeniem pulmonologicznym. W szpitalu cały czas realizowane są kolejne inwestycje poprawiające jakość świadczonych usług i komfort pacjentów.

Działania podjęte przez dyrektora Youssefa Sleimana oraz efekty osiągane przez niego i personel szpitala zostały w ostatnim czasie docenione w wielu prestiżowych konkursach i plebiscytach branży medycznej. W roku 2022 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała został uhonorowany m.in. tytułem Symbol Nowoczesnej Opieki Medycznej, nagrodą w ramach 7. edycji rankingu „Liderzy Zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne” i wyróżnieniem „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”.

Uroczyste wręczenie statuetek w konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny odbędzie się 25 stycznia podczas gali w Zamku Królewskim w Warszawie.

Dyrektor Youssef Sleiman nagrodzony w konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny
Przewiń na górę
Skip to content