Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Obiekt Świętokrzyskiego Centrum Chorób Płuc nominowany do nagrody „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”

Obiekt Świętokrzyskiego Centrum Chorób Płuc został nominowany w Ogólnopolskim Konkursie Budowlanym „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” organizowanym przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Prestiżowy plebiscyt służy promowaniu najlepszych modernizacji i budów, które w danym roku są realizowane na terenie całej Polski.

Świętokrzyskie Centrum Chorób Płuc to sztandarowa inwestycja zrealizowana w 2022 roku w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rafała w Czerwonej Górze.

W toku prac budowlanych powstał zupełnie nowy pawilon szpitalny oraz gruntownie przebudowano i zmodernizowano I piętro segmentu A. Wybudowane i wyremontowane oddziały i pracownie zostały wyposażone w nowy specjalistyczny sprzęt i wyposażenie.

Dzięki inwestycji w szpitalu działają dwa Oddziały Chorób Płuc i Gruźlicy i jeden Oddział Chorób Płuc liczące łącznie 180 łóżek. Powstał również Dział Badań Czynnościowych Układu Oddechowego, Izba Przyjęć Pulmonologiczna, Laboratorium Prątka Gruźlicy i Dział Diagnostyki i Leczenia Zaburzeń Oddychania oraz szereg pomieszczeń technicznych i zaplecza.

– Inwestycja pozwoliła nam znacząco poprawić organizację pracy szpitala. Mamy więcej łóżek na oddziałach, nowe, lepsze wyposażenie, a ponadto poprawił się poziom bezpieczeństwa epidemiologicznego pacjentów. Wszystko to przekłada się na podniesienie jakości świadczonych przez nas usług i wpisuje się w strategię rozwoju szpitala, którą konsekwentnie realizujemy – tłumaczy dr Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze.

Całkowita wartość inwestycji wraz z projektami dodatkowymi to niemal 46 mln zł.

Ogólnopolski Konkurs Budowlany “Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” jest organizowany od 27 lat. Ranga konkursu z roku na rok rośnie i obecnie do konkursu zgłaszanych jest około 1000 realizacji architektonicznych z całego kraju. O laur najlepszej budowy i modernizacji rywalizują obiekty wszystkich typów i przeznaczeń, m.in.: budynki mieszkalne, hotelarsko-turystyczne, przemysłowe, użyteczności publicznej, zabytki, drogi, mosty, obiekty sakralne, tereny zieleni, miejsca pamięci itd.

Więcej informacji o Świętokrzyskim Centrum Chorób Płuc: Szpital w Czerwonej Górze otwiera nowe izby przyjęć i oddziały

Obiekt Świętokrzyskiego Centrum Chorób Płuc nominowany do nagrody „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”
Przewiń na górę
Skip to content