Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia

W piątek, 7 kwietnia przypada 75. rocznica powstania Światowej Organizacji Zdrowia – organizacji, która odgrywa dziś kluczową rolę w promowaniu zdrowia i zapobieganiu chorobom na całym świecie. Na pamiątkę tego wydarzenia dzień 7 kwietnia ustanowiono Światowym Dniem Zdrowia oraz Dniem Pracownika Służby Zdrowia. To okazja do uhonorowania pracy i poświęcenia osób pracujących na tym polu.

WHO to organizacja wyspecjalizowana Organizacji Narodów Zjednoczonych, która powstała w 1948 roku. Dziś do jej głównych zadań należy wzmacnianie współpracy pomiędzy państwami w dziedzinie ochrony zdrowia, zwalczanie epidemii chorób zakaźnych oraz ustalanie norm dotyczących składu leków i jakości żywności. WHO walczy także o zapewnienie opieki medycznej w państwach słabiej rozwiniętych.

Dzisiejszy dzień ma nam przypominać o tym, jak ważne jest dbanie o nasze zdrowie i jak wielką rolę odgrywa służba zdrowia w naszym życiu. Jest również okazją do refleksji, jak można lepiej zadbać o swoje zdrowie oraz jakie wyzwania stoją przed służbą zdrowia.

Zdrowie to nie tylko brak chorób, ale także dobre samopoczucie, zdrowy styl życia i równowaga psychiczna. Bądźmy odpowiedzialni za swoje zdrowie i pamiętajmy, że regularne badania oraz profilaktyka mogą zapobiec wielu schorzeniom.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze przyłącza się do dzisiejszego święta z radością i satysfakcją jako szpital, który nieustannie stara się zmieniać na lepsze – zarówno dla swoich pacjentów, jak i personelu. Inwestujemy w rozwój kadry i najnowocześniejszy sprzęt oraz metody leczenia, aby jak najlepiej spełniać naszą misję, którą jest niesienie pomocy chorym i walka o życie.

Dziękujemy także wszystkim pracownikom służby zdrowia za ich nieustające poświęcenie, pracę i wyrzeczenia, które muszą ponosić każdego dnia. Bez ich wysiłku nie mógłby istnieć system opieki zdrowotnej.

Życzymy wszystkim zdrowia i pamiętajmy – zdrowie to nasz największy skarb!

Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia
Przewiń na górę
Skip to content