Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Zasady odwiedzin pacjentów w okresie trwania pandemii COVID-19

Zasady odwiedzin pacjentów
w okresie trwania pandemii COVID-19

 

Szanowni Państwo z uwagi na trwający stan epidemii COVID-19 dopuszcza się odwiedziny pacjentów w Szpitalu oraz
w ZOL z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Odwiedziny mogą odbywać się w dni powszednie  w godzinach od 12:00 do 16:00w dni świąteczne  oraz dodatkowo wolne od pracy
w godzinach  od 11:00 do 17:00
w oddziałach  szpitalnych (z wyjątkiem o. Anestezjologii i Intensywnej Terapii) oraz w Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym- ZOL.

 1. Odwiedziny w oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii mogą odbywać się w dni powszednie 
  w godzinach od 14:00 do 16:00 i w dni świąteczne oraz dodatkowo wolne od pracy w godzinach  od 15:00 do 17:00.
 2. Przed planowaną wizytą osoba odwiedzająca zobowiązana jest  do telefonicznego uzgodnienia  
  z Kierownikiem oddziału/ Lekarzem dyżurnym terminu odwiedzin.
 3. Szczegółowe zasady poniżej:

Zasady odwiedzin Pacjentów hospitalizowanych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rafała  w czasie trwania epidemii COVID-19 (oddziały Szpitalne, ZOL) 

 1. Z uwagi na trwający stan epidemii COVID-19 dopuszcza się odwiedziny pacjentów z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
 2. Odwiedziny mogą odbywać się w dni powszednie w godzinach od 12:00 do 16:00 i  w dni świąteczne  oraz dodatkowo wolne od pracy w godzinach  od 11:00 do 17:00 w oddziałach  szpitalnych (z wyjątkiem o. Anestezjologii i Intensywnej Terapii) oraz  w ZOL.
 3. Odwiedziny w oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii mogą odbywać się w dni powszednie 
  w godzinach od 14:00 do 16:00 i w dni świąteczne oraz dodatkowo wolne od pracy w godzinach  od 15:00 do 17:00.
 4. Przed planowaną wizytą osoba odwiedzająca zobowiązana jest do telefonicznego uzgodnienia  
  z Kierownikiem oddziału/ Lekarzem dyżurnym terminu odwiedzin.
 5. Jednoczasowo podczas odwiedzin pacjenta, w sali chorych przebywać może tylko 1 osoba odwiedzająca, a czas odwiedzin nie powinien przekraczać 15 minut.
 6. W sytuacjach wyjątkowych, za zgodą Kierownika oddziału/ Lekarza dyżurnego czas i godziny odwiedzin mogą zostać zmienione.
 7. Wszyscy odwiedzający mają obowiązek poddać się badaniu temperatury ciała oraz wypełnić ankietę wywiadu epidemiologicznego na Izbie Przyjęć.
 8. Osoby z objawami infekcji mają  zakaz odwiedzin z uwagi na ryzyko zagrożenia epidemiologicznego dla pacjentów  (dotyczy także osób  zaszczepionych, po przechorowaniu oraz z ujemnym wynikiem testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2).
 9. Wszyscy odwiedzający są zobowiązani do przestrzegania zaleceń personelu medycznego w zakresie zachowania bezpieczeństwa epidemiologicznego.
 10. Osoba odwiedzająca jest zobowiązana zdezynfekować ręce przy wejściu do Szpitala oraz w sali chorych, w której przebywa pacjent. Od momentu wejścia na teren szpitala ma także obowiązek zasłaniać nos i usta maską medyczną.
 11. W miarę możliwości osoba odwiedzana powinna stosować maskę medyczną osłaniającą usta i nos.
 12. Przed i po wizycie osoby odwiedzającej, a także w miarę możliwości w trakcie trwania wizyty, salę chorych, w której przebywa pacjent należy wietrzyć.
 13. Podczas wizyty odwiedzający zobowiązany jest do unikania bliskich kontaktów z pacjentem (podanie ręki, pocałunki, przytulanie).
 14. Osoba odwiedzająca może dostarczyć choremu tylko niezbędne rzeczy osobiste, przybory toaletowe oraz jedzenie (po wcześniejszym uzgodnieniu z Kierownikiem oddziału/ Lekarzem dyżurnym).
 15. Odwiedziny pacjentów odbywają się w sali chorych, w której przebywa pacjent.

W przypadku wystąpienia sytuacji nieprzewidzianych lub wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów,  a także warunki organizacyjne Dyrektor Szpitala lub upoważniona przez niego osoba mogą wprowadzić ograniczenie lub całkowity zakaz odwiedzin.

Zasady odwiedzin pacjentów w okresie trwania pandemii COVID-19
Przewiń na górę
Skip to content