Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Dyrektor Youssef Sleiman odebrał zwycięską statuetkę i dyplom Menedżera Roku 2022 w Ochronie Zdrowia

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze Youssef Sleiman otrzymał statuetkę Menedżer Roku 2022 w Ochronie Zdrowia w prestiżowym konkursie Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia Wydawnictwa Termedica i redakcji “Menedżera Zdrowia” i “Kuriera Medycznego”.

Konkurs “Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia” był organizowany po raz dwudziesty drugi, a jego celem jest wyłanianie i nagradzanie osób i podmiotów, które w szczególny sposób wyróżniły się w polskiej branży medycznej. Do tegorocznej edycji wpłynęło ponad 130 wniosków dlatego Kapituła konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia w czasie wyłaniania laureatów w poszczególnych kategoriach.

Youssef Sleiman zwycięzcą

W kategorii Menedżer Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – placówki publiczne zwycięzcą został Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze.

– Gdy przejmowałem stery szpitala 10 lat temu, znajdował się on w niezwykle trudnej sytuacji. Dziś spełniamy najwyższe standardy europejskie – pacjenci mają dobre warunki, a personel pracuje w bezpiecznej i przyjaznej placówce – podkreślił Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Jak dodał, bardzo istotnym elementem jego pracy było ustabilizowanie sytuacji finansowej szpitala, który przed laty był placówką bardzo zadłużoną – szpital miał ok. 45 mln zł długu i przynosił straty. Dyrektor Youssef Sleiman podziękował również Kapitule za otrzymaną nagrodę.

– Specjalne podziękowania należą się jednak moim współpracownikom i wszystkim pracownikom szpitala, bo każdy sukces to praca zespołu. Pragnę również podziękować mojej żonie, która wspiera mnie od samego początku objęcia tej bardzo odpowiedzialnej funkcji – zaznaczył dyrektor Youssef Sleiman.

Ciągły rozwój i modernizacja Szpitala

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze to jeden z najszybciej i najprężniej rozwijających się szpitali w województwie świętokrzyskim. Obecnie świadczy usługi nie tylko w zakresie leczenia szpitalnego, ale również ambulatoryjno-diagnostycznego i opieki długoterminowej.

Szpital słynie przede wszystkim z leczenia chorób pulmonologicznych, a w ubiegłym roku oddziały pulmonologiczne szpitala zostały rozbudowane i połączone w Świętokrzyskie Centrum Chorób Płuc. Jednak szpital w Czerwonej Górze rozwija i modernizuje także inne oddziały, zawsze stawiając na najnowocześniejsze i najbezpieczniejsze metody leczenia.

Działania podjęte przez dyrektora Youssefa Sleimana oraz efekty osiągane przez niego i personel szpitala zostały w ostatnim czasie docenione w wielu prestiżowych konkursach i plebiscytach branży medycznej. W roku 2022 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała został uhonorowany m.in. tytułem Symbol Nowoczesnej Opieki Medycznej, nagrodą w ramach 7. edycji rankingu „Liderzy Zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne” i wyróżnieniem „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”.

Dyrektor Youssef Sleiman odebrał zwycięską statuetkę i dyplom Menedżera Roku 2022 w Ochronie Zdrowia
Przewiń na górę
Skip to content