Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Poradnia Urologiczna w szpitalu w Czerwonej Górze rozszerza ofertę o nowe zabiegi

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze dynamicznie się rozwija, stawia na najnowocześniejsze metody leczenia i małoinwazyjne zabiegi oraz świadczenia ambulatoryjne. Poszerza się również zakres usług w ramach Poradni Urologicznej. Wkrótce lekarze będą przeprowadzać rozkruszanie kamieni nerkowych nieinwazyjną metodą ESWL.

Nowy sprzęt i nowe zabiegi

Z myślą o pacjentach rozbudowano bazę świadczeń w przyszpitalnej Poradni Urologicznej. Jednostka działa codziennie w pełnym wymiarze godzin. Poradnia urologiczna udziela świadczeń w zakresie pełnej, kompleksowej, nowoczesnej diagnostyki chorób układu moczowo-płciowego z możliwością leczenia ambulatoryjnego lub kwalifikacji do leczenia w ramach Oddziału Urologicznego Szpitala. Chorzy mogą umawiać się na konsultacje lekarskie poszpitalne jak i pierwszorazowe oraz skorzystać z gabinetu zabiegowego, w którym wykonywane są procedury ambulatoryjne: biopsje stercza, wymiana i usuwanie cewników, usuwanie szwów, wlewki dopęcherzowe czy badanie urodynamiczne. Wkrótce oferta poradni wzbogaci się jeszcze bardziej o nowe zabiegi lecznicze i metody diagnostyczne.

– Niebawem rozpoczniemy wykonywanie zabiegów ESWL, czyli nieinwazyjnej metody rozkruszania kamieni nerkowych. Polega to na przyłożeniu balonu do okolicy nerki i rozkruszeniu kamieni za pomocą fali uderzeniowej. Będzie to uzupełnienie znikomo inwazyjnych metod dotychczas stosowanych w oddziale – informuje Tomasz Suchojad, kierownik Oddziału VII Urologicznego Szpitala w Czerwonej Górze.

Adaptacja kolejnych pomieszczeń dla Przychodni

Szpital podpisał już umowę na zakup aparatu do kruszenia kamieni nerkowych metodą ESWL wraz z aparatem rentgenowskim typu ramię C. Projekt obejmuje ponadto adaptację pomieszczeń w obrębie Przychodni Przyszpitalnej. Na realizację zadania Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego przeznaczył 1 mln 32 tys. zł dofinasowania. Środki własne szpitala to nieco ponad 200 tys. zł.

– Aktualnie nie posiadamy urządzenia, jakim jest zestaw do kruszenia kamieni metodą ESWL z aparatem rentgenowskim typu ramię C. Planowany zakup uzupełni zasoby Poradni Urologicznej i pozwoli rozszerzyć ofertę o litotrypsję zewnątrzustrojową falą uderzeniową (ESWL), która jest uznaną, bezinwazyjną metodą leczenia kamicy nerkowej. Warto nadmienić, że Szpital specjalizuje się w leczeniu pacjentów z kamicą nerkową. Inwestycja ta jest niezbędna do prowadzenia skutecznej i małoinwazyjnej metody ambulatoryjnego leczenia pacjentów. To jeden z elementów przebudowy i modernizacji, które od kilku lat przechodzi nasza jednostka – podkreśla Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze.

W kwietniu bieżącego roku w Przychodni Przyszpitalnej udzielono 1527 porad urologicznych dla pacjentów.

Małoinwazyjne metody leczenia

Oddział VII Urologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze stawia na najnowocześniejsze metody leczenia i małoinwazyjne zabiegi. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów endoskopowych pęcherza moczowego, gruczołu krokowego, cewki moczowej, moczowodów i nerek. Lekarze skupiają się również na małoinwazyjnych metodach leczenia kamicy nerkowej. Rutynowo wykonuje się tu także giętką ureterorenoskopię, tzw. RIRS, która jest najnowocześniejszą małoinwazyjną metodą leczenia kamicy nerek, kamicy moczowodowej oraz nowotworów górnych dróg moczowych.

W ubiegłym roku do szerokiej palety świadczeń medycznych udzielanych pacjentom dołączył robot chirurgiczny CMR Versius, z pomocą którego, można w bezpieczny i precyzyjny sposób operować pacjentów z rakiem prostaty. Wprowadzenie zabiegów z wykorzystaniem robota okazało się wielkim sukcesem. Hospitalizacja po takim zabiegu trwa do trzech dni. Cieszą się one stale rosnącym zainteresowaniem pacjentów

Poradnia Urologiczna w szpitalu w Czerwonej Górze rozszerza ofertę o nowe zabiegi
Przewiń na górę
Skip to content