Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Znikomoinwazyjne leczenie kamicy nerkowej w poradni urologicznej szpitala w Czerwonej Górze

Specjalistyczny aparat do kruszenia kamieni nerkowych metodą ESWL wraz z aparatem rentgenowskim typu ramię C o wartości ponad 1 mln zł wzbogacił zasoby sprzętowe Poradni Urologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze. Jest to kolejny etap wdrażania małoinwazyjnych metod leczenia kamicy dróg moczowych w tym ośrodku.

Oddział VII Urologiczny wraz z Poradnią Urologiczną należą do najdynamiczniej rozwijających się jednostek organizacyjnych szpitala w Czerwonej Górze. Urolodzy z Czerwonej Góry specjalizują się w małoinwazyjnych zabiegach i najnowocześniejszych metodach leczenia schorzeń pęcherza moczowego, gruczołu krokowego, cewki moczowej, moczowodów i nerek – zwłaszcza kamicy nerkowej.

Nowoczesna i bezpieczna metoda

Jednym z rutynowo wykonywanych zabiegów jest giętka ureterorenoskopia, tzw. RIRS – najnowocześniejsza, małoinwazyjna metoda leczenia kamicy nerek, kamicy moczowodowej i nowotworów górnych dróg moczowych. Od 31 lipca br. do oferty szpitala dołącza zabieg rozkruszania kamieni nerkowych metodą ESWL czyli tzw. litotrypsja zewnątrzustrojową falą uderzeniową, który będzie wykonywany w Poradni Urologicznej.

– Zabieg polega na przyłożeniu wypełnionej płynem czaszy do okolicy nerki i rozkruszeniu kamieni za pomocą fali uderzeniowej. Będzie to uzupełnienie znikomo inwazyjnych metod dotychczas stosowanych w Oddziale – informuje lek. Tomasz Suchojad, kierownik Oddziału VII Urologicznego Szpitala w Czerwonej Górze. – Metoda ta jest wykorzystywana w urologii od lat 80. ubiegłego wieku. Od tego czasu nieustannie ewoluuje. Używany przez nas aparat jest nowoczesny i spełnia najwyższe standardy – dodaje.

Inwestycja była niezbędna do prowadzenia skutecznej i małoinwazyjnej metody ambulatoryjnego leczenia pacjentów. Pozwoliła również na zoptymalizowanie i usprawnienie pracy Poradni Urologicznej w Przychodni Przyszpitalnej.

Szpital w Czerwonej Górze stawia na rozwój

– Zasoby sprzętowe są jednym z kluczowych elementów niezbędnych do zabezpieczenia potrzeb zdrowotnych pacjentów oraz są elementem składającym się na kompleksową opiekę medyczną. Uzupełnienie zasobów i oferty Poradni Urologicznej to kolejny etap rozwoju naszego szpitala, który aspiruje do miana najnowocześniejszej placówki w regionie – podkreśla Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze.

Oprócz zakupu aparatu w Poradni Urologicznej przeprowadzono adaptacyjne prace budowlane i remontowe, które pozwoliły na jego instalację. Całkowity koszt inwestycji to 1 mln 232 tys. zł. Jej realizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 1 mln 32 tys. zł. Wkład własny szpitala wyniósł 200 tys. zł.

Urologia na najwyższym poziomie

Poradnia Urologiczna w WSS w Czerwonej Górze działa codziennie w pełnym wymiarze godzin. Udziela świadczeń w zakresie pełnej kompleksowej, nowoczesnej diagnostyki chorób układu moczowo-płciowego, z możliwością leczenia ambulatoryjnego lub kwalifikacji do leczenia w ramach Oddziału VII Urologicznego. Chorzy mogą umawiać się na konsultacje lekarskie poszpitalne jak i pierwszorazowe oraz skorzystać z gabinetu zabiegowego.

– Posiadamy świetną i doświadczoną kadrę, nowoczesną infrastrukturę i zaplecze oraz oferujemy wysoką jakość świadczeń medycznych. Nasi lekarze są w stanie nieść pomoc i leczyć z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i małoinwazyjnych metod, co przekłada się na komfort pacjentów i krótki okres rekonwalescencji po zabiegach – podsumowuje Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze.

Znikomoinwazyjne leczenie kamicy nerkowej w poradni urologicznej szpitala w Czerwonej Górze
Przewiń na górę
Skip to content