Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewoda przekazał deski ortopedyczne podmiotom leczniczym

W ramach obchodów Dnia Ratownika Medycznego” wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz przekazał nieodpłatnie sprzęt medyczny w postaci specjalistycznej deski ortopedycznej na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze.

W piątek, 13 października przed gmachem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach odbyła się uroczystość, podczas której wojewoda Zbigniew Koniusz przekazał nieodpłatnie podmiotom leczniczym, gdzie funkcjonują szpitalne oddziały ratunkowe lub izby przyjęć, specjalistyczny sprzęt ratowniczy w postaci 23 desek ortopedycznych o wartości blisko 100 tys. zł.

Jedna z desek trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze. Sprzęt z rąk wojewody odebrała zastępca dyrektora ds. planów i finansów Emilia Jaworska.

Z przeprowadzonej przez służby wojewody analizy wynika, że aktualna liczba desek ortopedycznych, którymi dysponują szpitalne oddziały ratunkowe oraz izby przyjęć w podmiotach leczniczych współpracujących z zespołami ratownictwa medycznego z terenu województwa świętokrzyskiego, jest niewystarczająca w sytuacjach wystąpienia zagrożeń o różnym charakterze, a szczególnie w przypadku zdarzeń z dużą liczbą poszkodowanych.

Wojewoda przekazał deski ortopedyczne podmiotom leczniczym
Przewiń na górę
Skip to content