Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Nowe rondo turbinowe w Czerwonej Górze. Dojazd do szpitala będzie znacznie łatwiejszy

W środę, 25 października odbyło się oficjalne oddanie do użytku ronda turbinowego w Czerwonej Górze. Nowe rondo z przebudowanymi przejściami dla pieszych, ścieżkami rowerowymi, drogami serwisowymi i infrastrukturą towarzyszącą znacząco ułatwi dojazd do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze.

Rondo turbinowe zbudowano na ważnym skrzyżowaniu na trasie Kielce – Chęciny pomiędzy kopalnią Jaźwica i szpitalem w Czerwonej Górze.

– To olbrzymie ułatwienie przed wszystkim dla wszystkich poruszających się w stronę i ze szpitala w Czerwonej Górze, dla kierowców karetek, pacjentów i osób odwiedzających, ale też dla dojeżdżających kierowców maszyn ciężarowych, kierujących się do kopalni – powiedział marszałek AndrzejBętkowski.

Prace budowlane były bardzo kompleksowe i objęły m.in. przebudowę odcinków dróg powiatowych, drogi gminnej i dróg dojazdowych. Stworzono nowy odcinek drogi rowerowej, chodniki i zjazdy. Teren został odwodniony, przebudowano odcinki gazociągu i wodociągu oraz inne urządzenia infrastruktury technicznej, które kolidowały z inwestycją. Wokół ronda wykonano także nowe oświetlenie.

Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze.

– Stare skrzyżowanie znacznie utrudniało dojazd oraz wyjazd ze szpitala. Rondo turbinowe rozwiązuje wszystkie problemy komunikacyjne, z którymi przez lata zmagali się kierowcy karetek oraz pacjenci i ich rodziny. Cieszę się, że marszałek województwa odpowiedział na nasz apel i podjął szybkie działania związane z realizacją tej inwestycji – powiedział Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze.

Łączny koszt inwestycji to prawie 11 mln zł. Kwota w całości pochodziła ze środków samorządu województwa świętokrzyskiego. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych FART Sp. z o.o.

Nowe rondo turbinowe w Czerwonej Górze. Dojazd do szpitala będzie znacznie łatwiejszy
Przewiń na górę
Skip to content