Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Szpital w Czerwonej Górze otrzymał dotację na zakup aparatu RTG wraz ze stacją opisową oraz detektorem

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze otrzymał od Zarządu Województwa Świętokrzyskiego dotację w wysokości 1 mln 290 tys. zł na zakup aparatu RTG wraz ze stacją opisową i detektorem. Pozyskane środki pozwolą na wymianę wyeksploatowanego aparatu używanego dotychczas w szpitalu.

Szpital posiada dwa aparaty stacjonarne RTG, które zapewniają ciągłość diagnostyki radiologicznej przez 7 dni w tygodniu. Jeden to aparat kostno-płucny pozwalający na wykonanie badań klatki piersiowej, a drugi – aparat typu telekomando. Z uwagi na intensywność pracy aparat typu telekomando jest mocno wyeksploatowany, ma ponad 11 lat i wymaga dużych nakładów finansowych w związku ze zwiększającą się awaryjnością. Dodatkowym problemem jest brak wsparcia producenta urządzenia w częściach zamiennych. Wyposażenie szpitala w dwa aparaty stacjonarne jest niezbędne do zapewnienia ciągłości badań radiologicznych w przypadku awarii jednego z nich.

– Zarząd Województwa po złożonym wniosku w trybie pilnym przyznał pieniądze na zakup nowego aparatu w celu zabezpieczenia ciągłości realizacji świadczeń medycznych w szpitalu. Dziękujemy Zarządowi na czele z panem marszałkiem Andrzejem Bętkowskim za przyznanie dotacji w wysokości 1 mln 290 tys. złotych. Ogłaszamy postępowanie przetargowe i czekamy na składanie ofert – mówi dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała Youssef Sleiman.

Planowany jest zakup tego samego typu aparatu rentgenowskiego, który placówka posiada, wraz z dodatkową możliwością wykonywania zdjęć rentgenowskich przy statywie, co pozwoli na pełnozakresowe wykonywanie badań wysokiej jakości. Wraz z aparatem zostanie zakupiona stacja opisowa oraz dodatkowy cyfrowy detektor.

– Aparat będzie służył do diagnostyki m.in. pacjentów z chorobami urologicznymi i do wykonywania biopsji guzów płuc – dodaje dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała Youssef Sleiman.

Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze trafi w pełni cyfrowy sprzęt, spełniający najwyższe normy technologiczne. Nowoczesny aparat rentgenowski pozwoli na zintensyfikowanie procesu leczenia, zwiększenia komfortu, bezpieczeństwa dla pacjenta oraz personelu medycznego co przełoży się bezpośrednio na lepszą wydajność pracy i jakość wykonywanych badań.

Szpital w Czerwonej Górze otrzymał dotację na zakup aparatu RTG wraz ze stacją opisową oraz detektorem
Przewiń na górę
Skip to content