Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Prestiżowe wyróżnienia dla Szpitala w Czerwonej Górze oraz personelu medycznego w plebiscycie Hipokrates 2022

Fotografia przedstawia kobietę, pracownika szpitala. Kobieta odbiera nagrodę i pozuje do zdjęcia.

W czwartek w Kielcach odbyła się gala finałowa plebiscytu medycznego Hipokrates 2022 zorganizowanego przez dziennik “Echo Dnia”. Przyznano prestiżowe wyróżnienia dla Szpitala w Czerwonej Górze oraz naszego personelu medycznego.

Gala podsumowująca plebiscyt Hipokrates 2022 odbyła się w czwartek, 17 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Jak poinformował redaktor naczelny “Echa Dnia” Stanisław Wróbel, Hipokrates to plebiscyt medyczny cieszący się niesłabnącą popularnością i doceniający zasługi lekarzy, pielęgniarek oraz pracowników ochrony zdrowia. – Dziś nagradzamy biały personel po raz kolejny, pamiętając doskonale o trudach ich zawodu, szczególnie w czasie pandemii, zasługach na polu rozwoju medycyny oraz po prostu doceniając ich codzienny wkład w opiekę nad pacjentami – mówił Stanisław Wróbel.

Zaszczytny tytuł Lekarza Roku otrzymał chirurg ze Szpitala w Czerwonej Górze – doktor Tomasz Drążek. – Naprawdę nie spodziewałem się tej ostatniej, a zarazem najważniejszej nagrody. Jest to bardzo miłe zaskoczenie. Sami pacjenci dawali mi odczuć, że wiedzą o plebiscycie i kibicują, choć nie mówili o tym wprost. Natomiast ogromne wsparcie otrzymałem od współpracowników oraz oczywiście rodziny – mówił doktor Tomasz Drążek.


Laureaci plebiscytu "Lekarz Roku". Fotografia przedstawia trzech mężczyzn i jedną kobietę trzymających wyróżnienia.

Ponadto doktor Tomasz Drążek zajął 1. miejsce w kategorii Chirurg Roku w województwie świętokrzyskim.

Z kolei w kategorii Szpital Roku trzecie miejsce w regionie zajął Wojewódzki Szpital Specjalistyczny imienia świętego Rafała w Czerwonej Górze. Dyplom odebrała zastępca dyrektora ds. planów i finansów Emilia Jaworska. – Serdecznie dziękujemy Państwu za wszystkie głosy oddane w plebiscycie na nasz Szpital oraz personel medyczny. Motywuje nas to do jeszcze cięższej pracy dla dobra naszych Pacjentów – powiedziała Emilia Jaworska.

Prestiżowe wyróżnienia dla Szpitala w Czerwonej Górze oraz personelu medycznego w plebiscycie Hipokrates 2022
Przewiń na górę
Skip to content