Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Przy szpitalu w Czerwonej Górze powstanie nowy parking

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze rozpoczął budowę nowego parkingu. Zwiększenie liczby miejsc postojowych jest niezbędne w związku z rozbudową szpitala o nowe zakłady – Świętokrzyskie Centrum Chorób Płuc oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

Pierwszy etap inwestycji, który jest obecnie realizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rafała w Czerwonej Górze, obejmie budowę 85 nowych miejsc parkingowych dla personelu i pacjentów. Zostaną one zlokalizowane na terenie niedaleko wjazdu do szpitala.

– Zrealizowane inwestycje takie jak budowa Świętokrzyskiego Centrum Chorób Płuc czy Zakładu Opiekuńczo Leczniczego bezpośrednio wpływają na zwiększoną liczbę pacjentów korzystających z opieki naszego szpitala, co przekłada się na większą liczbę samochodów – tłumaczy dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała dr Youssef Sleiman.

Położenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze, choć niewątpliwie korzystne dla leczonych pacjentów, jest zarazem pewnym utrudnieniem komunikacyjnym. Szpital znajduje się na uboczu głównych szlaków transportu publicznego, a tendencja do przemieszczania się prywatnym transportem dodatkowo sprawia, że ruch samochodowy i zarazem zapotrzebowanie na miejsca parkingowe wokół szpitala stale rosną.

Samochodami przyjeżdżają do szpitala zarówno pracownicy, jak i pacjenci leczeni stacjonarnie i ambulatoryjnie oraz odwiedzający ich bliscy. – Osoby będące pacjentami szpitala często wybierają jako środek transportu prywatny samochód, co podyktowanie jest nie tylko wygodą i komfortem podróżowania, ale także tym, że są to często pacjenci onkologiczni czy pacjenci ze schorzeniami układu oddechowego, dla których taka forma dojazdu jest niej obciążająca – podkreśla dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego dr Youssef Sleiman.

Całkowity koszt inwestycji to 654 tysiące złotych. Szpital otrzymał dofinansowanie na ten cel z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w kwocie 350 tysięcy złotych. 304 tysiące złotych pochodzi z budżetu szpitala. Planowo budowa parkingu powinna zakończyć się w trzecim kwartale 2023 roku.

Przy szpitalu w Czerwonej Górze powstanie nowy parking
Przewiń na górę
Skip to content