Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Pracownicy Szpitala przekonywali seniorów z Sędziszowa do aktywnego trybu życia

Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze wzięli udział w Międzypokoleniowym Patriotycznym Biegu Po Zdrowie, który odbył się w środę, 24 sierpnia w Sędziszowie. Specjaliści ze szpitala służyli radą i fachową wiedzą uczestnikom wydarzenia.

Międzypokoleniowy Patriotyczny Bieg po Zdrowie to inicjatywa Stowarzyszenia MANKO – Głos Seniora, realizowana pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki wespół z samorządami oraz innymi podmiotami. Głównym celem tego projektu jest aktywizacja seniorów i zachęcenie ich do aktywnego trybu życia, codziennego ruchu, zdrowego odżywiania i innych prozdrowotnych nawyków.

W wydarzeniu w Sędziszowie wzięli udział pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze: dr n. med. Bogumiła Kowalczyk-Sroka oraz pielęgniarki Ewa Chrzanowska, Elżbieta Grabowska i Lucyna Słonina. Na stoisku, które przygotowały, seniorzy mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat profilaktyki zdrowia oraz otrzymać profesjonalne materiały edukacyjne. Przeprowadzano także badania ciśnienia, poziomu cukru, edukowano o bezdechu sennym i szkodliwości palenia tytoniu, a więc poruszano tematy niezwykle istotne z punktu widzenia zdrowia osób w zaawansowanym wieku.

Stanowisko pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze cieszyło się dużym zainteresowaniem przez cały czas trwania wydarzenia.

Oficjalne podziękowanie za współorganizację wydarzenia dla doktora Youssefa Sleimana, dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze oraz pracowników skierował Wacław Szarek, burmistrz Sędziszowa.

– Dzięki bardzo dobrej współpracy i udziałowi w tej ważnej imprezie pracowników szpitala mieszkańcy naszej gminy w znaczący sposób poszerzyli swoją wiedzę na temat profilaktyki zdrowia – przekazał włodarz Sędziszowa.

Po marszobiegu, który był główną atrakcją wydarzenia, jako najprostsza i bezpieczna forma aktywności idealna dla seniorów, dokonano rozdania pamiątkowych dyplomów i statuetek. Organizatorzy liczą, że za rok frekwencja na wydarzeniu będzie jeszcze wyższa.

Pracownicy Szpitala przekonywali seniorów z Sędziszowa do aktywnego trybu życia
Przewiń na górę
Skip to content