Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Certyfikat „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” dla Szpitala w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze zdobył prestiżowe wyróżnienie „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” przyznawane przez Quality Institute. Nagrodę otrzymują podmioty branży medycznej, które opracowały i wdrożyły wysokie standardy w zakresie polityki jakości. 

Quality Institute po raz ósmy zorganizowała konkurs „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”. Startować mogły w nim m.in. szpitale, przychodnie, laboratoria i firmy medyczne, które podejmują nietuzinkowe, oryginalne i skuteczne działania na rzecz rozwoju kultury jakości, zapewniania wysokiej wartości świadczeń medycznych oraz budowania efektywnych relacji z pacjentami lub klientami.

Wyróżnienia dla najlepszych

W 8. edycji konkursu wzięło udział ponad 120 podmiotów opieki zdrowia z całego kraju, spośród których wyróżnienia otrzymało tylko 16 najlepszych aplikacji, które spełniły kryteria konkursu. Wśród nich był Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze.

W konkursie premiowane są zwłaszcza te jednostki, które wykazują się nowoczesnym i innowacyjnym podejściem do zarządzania, inwestują w nowoczesną bazę materiałową, np. sprzęt, technologie, czy nową bazę lokalową, a także stawiające nacisk na kapitał ludzki i kompetencje swojej kadry.

 

Korzyści dla szpitala

Szpital w Czerwonej Górze otrzymał prestiżowy certyfikat, który został nadany po decyzji Kapituły konkursowej, złożonej z ekspertów ze środowiska naukowego i środowiska praktyków zarządzania. Szpital może go teraz wykorzystywać przez rok w swojej komunikacji marketingowej – aż do kolejnej edycji konkursu.

- Posiadanie takiego certyfikatu pozytywnie wpływa na markę szpitala, a także wzmacnia nasze możliwości w staraniach o fundusze zewnętrzne, np. środki europejskie, ponieważ we wnioskach aplikacyjnych najczęściej trzeba wykazać posiadane certyfikaty, co przekłada się na dodatkowe punkty przy ocenie wniosku – podkreśla Youssef Sleiman, dyrektor szpitala w Czerwonej Górze.
dyrektor szpitala ubrany w czarny garnitur usmiecha się
Youssef Sleiman
Dyrektor

To również informacja zwrotna dla szpitala na temat jakości jego działań w zakresie, którego dotyczy certyfikacja. Eksperci przeprowadzający tę ocenę formułują szczegółową recenzję z przeprowadzonej oceny, którą może wykorzystać kadra zarządzająca szpitalem.

Quality Institute, organizator konkursu to międzynarodowa spółka audytorsko-doradcza, która specjalizuje się w działalności konsultingowej na rzecz przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych.

Certyfikat „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” dla Szpitala w Czerwonej Górze
Przewiń na górę
Skip to content