Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Oddział Chirurgii Klatki Piersiowej szpitala w Czerwonej Górze przejdzie kompleksową przebudowę

Ruszyły prace budowlane związane z adaptacją II piętra budynku A na potrzeby Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze. Nowe pomieszczenia przeznaczone na Oddział zostaną nie tylko przebudowane i dostosowane do najnowszych wymogów i potrzeb, ale również dodatkowo doposażone w niezbędny sprzęt.

Oddział Chirurgii Klatki Piersiowej w szpitalu w Czerwonej Górze powstał w 1989 roku. Od tego czasu nie przechodził generalnego remontu. Obecnie zajmuje III piętro w budynku A1 szpitala i posiada 41 łóżek. To jeden z dwóch oddziałów tego typu w całym województwie świętokrzyskim. Na miejscu przeprowadza się między innymi leczenie chirurgiczne chorób w obrębie klatki piersiowej, pełen zakres diagnostyki inwazyjnej, zabiegi małoinwazyjne, chirurgię rekonstrukcyjną klatki piersiowej czy leczenie ciężki urazów wielonarządowych i powikłań ropnych chorób klatki piersiowej.

– Na potrzeby Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej zaadaptujemy pomieszczenia na II piętrze segmentu A. Oddział będzie podzielony na część onkologiczną i zakaźną. To znacząco poprawi bezpieczeństwo sanitarne i epidemiologiczne, prowadząc do zmniejszenia liczby zakażeń wewnątrzszpitalnych i powikłań podczas hospitalizacji – tłumaczy dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała dr Youssef Sleiman.

Kompleksowa przebudowa dostosowana do potrzeb pacjentów

Remont obejmie powierzchnię ponad 1000 metrów kwadratowych, które najpierw zostaną w pełni oczyszczone ze starych okładzin, drzwi, okien i wszelkich instalacji. Wymienione zostaną piony wodno-kanalizacyjne, sufity podwieszane i instalacje: elektryczna, gazów medycznych, niskoprądowa i centralnego ogrzewania. Przebudowie i modernizacji ulegnie także wentylacja i klimatyzacja oddziału. Wykonawca stworzy też nowe podejścia instalacyjne, zgodnie z dokumentacją.

Wszystkie łazienki będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami: zostaną tam zainstalowane poręcze i siedziska. Część wyposażenia oddziału pozostanie ta sama, część będzie musiała przejść weryfikację i sprawdzenie przed ponownym montażem po modernizacji pomieszczeń, a część będzie zupełnie nowa.

– Remont i przebudowa sprawią, że pacjenci będą mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury, w pełni dostosowanej do nowoczesnych standardów w opiece zdrowotnej – podkreśla dyrektor szpitala w Czerwonej Górze Youssef Sleiman.

Inwestycja dofinansowana z budżetu Województwa Świętokrzyskiego

Umowa z wykonawcą inwestycji, którym jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego KARTEL S.A., została podpisana 5 października, a pierwsze prace budowlane już trwają. Całkowity koszt adaptacji pomieszczeń na potrzeby Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej to ponad 5,2 miliona złotych. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego dofinansował zadanie kwotą 3,8 miliona złotych. 1,3 miliona złotych to wkład własny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze. Według planu przebudowa zakończy się w czwartym kwartale 2023 roku.

Oddział Chirurgii Klatki Piersiowej szpitala w Czerwonej Górze przejdzie kompleksową przebudowę
Przewiń na górę
Skip to content