Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Ból – charakterystyka, przyczyny, odczuwanie, leczenie

ręce podczas masażu pleców

Ból jest najczęstszym objawem występującym w medycynie. Jako oznaka choroby lub urazu sygnalizuje potrzebę poszukiwania pomocy medycznej. Jeśli jednak ból przestaje być sygnałem ostrzegawczym, staje się źródłem cierpienia i znacznie utrudnia życie.

Przypominamy, że w naszym szpitalu działa Poradnia Leczenia Bólu, gdzie pomoc mogą uzyskać osoby z różnymi zespołami bólowymi. Lekarze pomagają zarówno pacjentom oczekującym na kurację bądź zabieg operacyjny, w wyniku którego może ustąpić ból, ale także osobom, u których przyczyna cierpienia jest nieokreślona i trwa wiele tygodni.

Kto może uzyskać pomoc w Poradni:

  • osoby u których ból pojawia się w wyniku nowotworu
  •  pacjenci z bólami fantomowymi, które mogą wystąpić po amputacji części ciała
  •  pacjenci z bólami głowy, kręgosłupa, mięśni, stawów, ale i z neuropatią cukrzycową czy po półpaśćcu
  •  pacjenci cierpiący z powodu: miażdżycy naczyń, po udarze, chorzy na Parkinsona, RZS, ZZSK i inne powodujące ból schorzenia.

 Każda osoba zgłaszająca się do poradni może liczyć na indywidualną terapię: leczenie farmakologiczne, ale i blokady czy zabiegi fizjoterapeutyczne, a także z zakresu akupunktury.

Do Poradni Leczenia Bólu konieczne jest skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej bądź specjalisty, który przyjmuje w ramach umowy z NFZ.

Ból – charakterystyka, przyczyny, odczuwanie, leczenie
Przewiń na górę
Skip to content