Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Szpital w Czerwonej Górze gra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze bierze udział w 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbywa się pod hasłem Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!.

Puszka na datki jest wystawiona w Izbie Przyjęć Ogólnej przy rejestracji.

W czasie tegorocznego finału WOŚP datki do puszek będą zbierane na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji pacjentów z chorobami płuc na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

– Nasz szpital po raz pierwszy w tej formie przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał ma dla nas znaczenie szczególne. Posiadamy trzy oddziały pulmonologiczne i tematyka chorób płuc jest dla nas niezwykle istotna. Cieszę się, że zostanie ona nagłośniona przez WOŚP. Również my dołożymy do tego dzieła swoją małą cegiełkę – mówi Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze.

Szpital w Czerwonej Górze skorzystał w ostatnim roku z pomocy WOŚP. W 2023 roku do szpitala trafiły urządzenia pozwalające na szybką diagnozę sepsy u pacjentów. Sprzęty o wartości 1 061 554,40 zł trafiły do Działu Diagnostyki Laboratoryjnej – Pracowni Mikrobiologii.

Aneta Jakubowska p.o. kierownika Działu Projektów i Dotacji, opiekun puszki stacjonarnej WOŚP

Za pieniądze, które trafią do puszek podczas tegorocznego finału, Fundacja WOŚP zamierza zakupić urządzenia do diagnostyki, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne, polisomnografy, przenośne spirometry, systemy do badań bronchoskopowych oraz sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej.

WSS w Czerwonej Górze podlega pod sztab WOŚP przy Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach. Puszka na datki jest wystawiona w Izbie Przyjęć Ogólnej przy rejestracji. Zbiórka odbędzie się również wśród pracowników szpitala.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia.

Szpital w Czerwonej Górze gra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
Przewiń na górę
Skip to content