Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Świętokrzyskie Centrum Chorób Płuc w Czerwonej Górze wśród inwestycji, które budują przyszłość

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze otrzymał wyróżnienie podczas Konferencji Programowej Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 – Inwestycje, które budują przyszłość. Doceniono budowę nowego pawilonu i przebudowę I piętra segmentu A, dzięki czemu powstało Świętokrzyskie Centrum Chorób Płuc.

Uroczysta konferencja będąca podsumowaniem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 odbyła się w środę, 27 marca w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Spotkali się na niej przedstawiciele firm, instytucji, samorządów i organizacji pozarządowych, które dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu ze środków europejskich zrealizowały innowacyjne, inspirujące i istotne dla życia mieszkańców i rozwoju regionu projekty. Najlepsze z nich uhonorowano wyróżnieniami “Świętokrzyski Kreator Rozwoju”.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze znalazł się w tym zaszczytnym gronie i otrzymał wyróżnienie w kategorii usług publicznych, obok gminy Starachowice i gminy Opatów. Nagrodzono zrealizowany w szpitalu projekt pn. “Budowa nowego pawilonu oraz przebudowa I piętra segmentu A wraz z doposażeniem z przeznaczeniem na Świętokrzyskie Centrum Chorób Płuc w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała w Czerwonej Górze”. Statuetkę odebrał dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała Youssef Sleiman.

– Bardzo cieszy mnie otrzymane wyróżnienie. Ta inwestycja była jedną z kluczowych, jeśli chodzi o dalszy rozwój naszego szpitala. To nowoczesne pomieszczenia, lepsze warunki dla personelu medycznego oraz komfortowe sale dla pacjentów. To nie tylko krok w przyszłość, ale też wyraz naszego zaangażowania w zdrowie i dobro naszej społeczności. Dzięki rozbudowie szpitala możemy zapewnić jeszcze lepszą opiekę medyczną, nowe usługi i miejsca pracy dla specjalistów – powiedział Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze.

W ramach nagrodzonej inwestycji powstał 5-kondygnacyjny pawilon dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jest on połączony z pozostałą infrastrukturą szpitala. Przeniesiono do niego dwa Oddziały Chorób Płuc i Gruźlicy, Dział Badań Czynnościowych Układu Oddechowego, Izbę Przyjęć Pulmonologiczną, Laboratorium Prątka Gruźlicy i Dział Diagnostyki i Leczenia Zaburzeń Oddychania. Inwestycja obejmowała też przebudowę I piętra w segmencie A szpitala gdzie powstał Oddział III Chorób Płuc i Onkologii Pulmonologicznej. Ponadto w ramach tej inwestycji zakupiono niezbędne wyposażenie i specjalistyczną aparaturę medyczną oraz uruchomionych zostało szereg pomieszczeń pomocniczo – technicznych, magazynowych, komunikacyjnych, szatni, niezbędnych do funkcjonowania nowego pawilonu szpitalnego.

Świętokrzyskie Centrum Chorób Płuc w Czerwonej Górze wśród inwestycji, które budują przyszłość
Przewiń na górę
Skip to content