Ból jest najczęstszym objawem występującym w medycynie. Jako oznaka choroby lub urazu sygnalizuje potrzebę poszukiwania pomocy medycznej. Jeśli jednak ból przestaje być sygnałem ostrzegawczym, staje się źródłem cierpienia i znacznie utrudnia życie.
Przypominamy, że w naszym szpitalu działa Poradnia Leczenia Bólu, gdzie pomoc mogą uzyskać osoby z różnymi zespołami bólowymi. Lekarze pomagają zarówno pacjentom oczekującym na kurację bądź zabieg operacyjny, w wyniku którego może ustąpić ból, ale także osobom, u których przyczyna cierpienia jest nieokreślona i trwa wiele tygodni.
Kto może uzyskać pomoc w Poradni:
- osoby u których ból pojawia się w wyniku nowotworu
- pacjenci z bólami fantomowymi, które mogą wystąpić po amputacji części ciała
- pacjenci z bólami głowy, kręgosłupa, mięśni, stawów, ale i z neuropatią cukrzycową czy po półpaśćcu
- pacjenci cierpiący z powodu: miażdżycy naczyń, po udarze, chorzy na Parkinsona, RZS, ZZSK i inne powodujące ból schorzenia.
Każda osoba zgłaszająca się do poradni może liczyć na indywidualną terapię: leczenie farmakologiczne, ale i blokady czy zabiegi fizjoterapeutyczne, a także z zakresu akupunktury.
Do Poradni Leczenia Bólu konieczne jest skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej bądź specjalisty, który przyjmuje w ramach umowy z NFZ.