Ikona przedstawiająca kontury koperty oraz znak małpy internetowej. Kolor gradient przenikający z koloru niebieskiego w kolor fiolety.  logo strony podmiotowej bip, Biuletyn Informacji publicznej  logo epuap, elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejIkona, znak w postaci niebieskiego krzyża zawierający w środku literę e. Rejestracja On-line    Flaga Unii Europejskiej    Ikona Facebook

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze

Pielęgniarki ze szpitala w Czerwonej Górze edukowały, jak zdrowo i bezpiecznie spędzić wakacje

W piątek, 7 czerwca pielęgniarki z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze uczestniczyły w akcji edukacyjno-profilaktycznej pod hasłem “Zdrowe i bezpieczne wakacje 2024”. Wydarzenie odbyło się na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu i przyciągnęło zarówno dzieci, jak i dorosłych. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się udzielania pierwszej pomocy oraz zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia.

Pielęgniarki ze szpitala w Czerwonej Górze przygotowały szereg atrakcji dla uczestników. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w rozwiązywaniu zgadywanek dotyczących bezpiecznych zabaw wakacyjnych oraz wspólnym kolorowaniu, które stało się okazją do przekazania cennych wskazówek na temat bezpieczeństwa. Każde dziecko otrzymało “Kodeks bezpiecznych wakacji” oraz kolorową kartkę z życzeniami na nadchodzące lato.

Dorośli mogli skorzystać z pomiarów ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi, co cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pielęgniarki przeprowadzały również instruktaż udzielania pierwszej pomocy i edukowały na temat zachowań prozdrowotnych.

– Naszym celem jest nie tylko zapewnienie opieki medycznej, ale także edukacja społeczności na temat zdrowia i bezpieczeństwa. Dzięki takim akcjom możemy dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i przekazać im niezbędną wiedzę – mówi Anna Skucińska, Naczelna Pielęgniarka w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rafała w Czerwonej Górze.

Jednym z najbardziej popularnych punktów programu był pomiar poziomu cukru we krwi, który wzbudził szczególne zainteresowanie wśród dzieci. Pielęgniarki z zaangażowaniem tłumaczyły najmłodszym, dlaczego dbanie o zdrowie jest tak ważne, zwłaszcza podczas wakacji, kiedy łatwo zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Wydarzenie zakończyło się sukcesem, a uczestnicy wyrazili swoje zadowolenie z możliwości zdobycia cennych informacji i umiejętności. Dzięki zaangażowaniu pielęgniarek ze szpitala w Czerwonej Górze zarówno dzieci, jak i dorośli mogli poczuć się lepiej przygotowani do bezpiecznego spędzenia wakacji.

Pielęgniarki ze szpitala w Czerwonej Górze edukowały, jak zdrowo i bezpiecznie spędzić wakacje
Przewiń na górę
Skip to content